Škoda Enyaq iV

ŠKODA ENYAQ iV - první plně elektrické SUV!

 

Rodina elektromobilů ŠKODA iV má nového člena ... ŠKODA ENYAQ iV

ŠKODA ENYAQ iV je vůbec první plně elektrické SUV postavené na moderní modulární platformě MEB pro elektromobily. Byl maximalizován potenciál platformy, který nyní dává modelu ŠKODA ENYAQ iV výbornou manévrovatelnost a technické parametry.

Dojezd a doba nabíjení – parametry, které jsou u elektromobilů možná nejvíce zkoumané – patří mezi nejlepší v této kategorii. Tento model má dojezd až 510 km (podle testovacího cyklu WLTP) a akumulátor nabije z 5 % na 80 % asi za 38 minut*, v závislosti na velikosti akumulátoru. ENYAQ iV zůstává věrný tradičním hodnotám značky – například prostornosti, řešení Simply Clever a neodolatelnému poměru cena/výkon – díky kterému si vozy ŠKODA získaly oblibu mezi milióny zákazníků z celého světa.

Odvážné designové prvky dávají novému vozu ENYAQ iV jeho charakteristickou vizáž:

 • matrix-LED světlomety jsou volitelně doplněny osvětlenou přední mřížkou Crystal Face s uvítacím efektem
 • krátká, robustní kapota v kombinaci s dynamickou siluetou vytvářejí harmonický celek
 • až 21“ kola z lehkých slitin
 • čistý a prostorný interiér vycházející ze zcela nové designové koncepce, která místo tradičních úrovní výbavy nabízí pět verzí interiéru inspirovaných konkrétními životními styly, je pečlivě vyvážen a vyladěn do nejmenšího detailu

Nabitý technologiemi:

 • Head-up displej s rozšířenou realitou - Řízení bez rušení. Díky head-up displeji s rozšířenou realitou lze základní informace promítat přímo do zorného pole řidiče, např. pokyny navigace jsou realisticky zobrazeny před řidičem.
 • 5,3‘‘ virtuální kokpit - Toto je 21. století – je čas se rozloučit s klasickým analogovým přístrojovým panelem. 5,3‘‘ virtuální kokpit je součást standardní výbavy.
 • 13‘‘ středový displej - Infotainment třetí generace s velkým dotykovým displejem se vyznačuje dotykovou lištou doplněnou o tlačítka.
 • Trénované parkování a parkování na dálku (od konce roku 2021) - Model ENYAQ iV se sám učí, jak parkovat na známých místech, a je schopen vjet do úzkých parkovacích míst a zase z nich vyjet díky řízení zvnějšku pomocí aplikace.
 • Asistovaná jízda 2.0 - Tento asistenční systém v sobě kombinuje systémy, jako je Adaptivní vedení v jízdním pruhu, Prediktivní adaptivní tempomat a Rozpoznávání dopravních značek.
 • Středový airbag - V případě nehody může být posádka vozu chráněna až 9 airbagy, včetně středového airbagu, který se nafoukne mezi řidiče a spolujezdce na předním sedadle.
 • iV Přenosná nabíječka - iV Přenosná nabíječka kombinuje 2 nabíjecí kabely do jednoho a umožňuje nabíjení vozu z domácí zásuvky (230 V) nebo z průmyslové zásuvky (400 V).
 • Tepelné čerpadlo - Díky tepelnému čerpadlu jsou klimatizace a topení vysoce efektivní a méně zatěžují akumulátor. V zimních podmínkách prodlouží tepelné čerpadlo dojezd až o 30 %.

Co najdete pod kapotou vozu ...

Když budete pod kapotou modelu ENYAQ iV hledat motor, bude to marné. ŠKODA ENYAQ iV je první vůz ŠKODA s pohonem zadních kol a motorem vzadu po mnoha letech. U elektromobilů se pohon zadních kol znovu objevuje jako praktická koncepce, která nabízí vyšší účinnost a lepší manévrovatelnost.

Pouze provedení s pohonem všech kol bude mít druhý elektromotor umístěný vepředu. Výroba pohonu všech kol začne později. Vůz ENYAQ iV bude k dispozici ve dvou různých úrovních dojezdu a výkonu. Každá verze je pojmenovaná podle kapacity akumulátoru – 60 a 80.

Rozměry:

- délka - 4 649 mm

- rozvor - 2 765 mm

- šířka - 1 879 mm

- výška - 1 616 mm

- zavazadlový prostor - 585 l

Více informací o voze - ZDE.

Nabídka vozů ŠKODA ENYAQ iV.